rbt

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, kamuoyunda oluşturulan Trabzonspor kollanıyor algısı nedeniyle oynanan iyi futbolun ve haklı galibiyetlerin gölgelenmeye çalışıldığını belirterek bu haksızlığa bir an önce son verilmesi çağrısında bulundu.

Ahmet Kaya, Trabzonspor’un başarısındaki en büyük etkenin yönetim, teknik kadro, futbolcular ve taraftarın kenetlenmesi olduğuna dikkat çekerek, “İyi futbolun sonucunda haklı galibiyetler alarak ligin zirvesine çıktık. İyi bir yönetimimiz, kaliteli futbolcularımız ve Trabzonspor’la yatıp kalkan tutkulu taraftarlarımız var. Bu sezon Cemil Usta’nın adına yakışır bir şekilde emek ve saygı çerçevesinde mücadele veriyoruz. Camia olarak şampiyonluğa inanmışlığımız var, bu başarı da ondandır.” dedi.

TRABZONSPOR CAMİASI SİYASET ÜSTÜDÜR

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzonspor’un hakkını savunmanın siyaset yapmak olmadığını, fakat Trabzonspor’un adını kullanarak siyasilerin reklamının yapılmasının, birilerinin Trabzonspor’un kurtarıcısı gibi lanse edilmesinin Trabzonspor’a zarar verdiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Üst üste kazandığı şampiyonluklarla Türk Futbolunda Anadolu Devrimini gerçekleştiren, Trabzon’un sınırlarını aşarak tüm Türkiye’nin sempatisini kazanan Trabzonspor’umuz, kişilere, partilere, siyasilere mal edilemeyecek kadar büyük bir kulüptür. O yüzden herkes Trabzonspor’la ilgili eylemlerine ve söylemlerine dikkat etmelidir.”

VERİLMEYEN PENALTILARI; KIRMIZI KARTLARI KİMSE KONUŞMADI

“Bugün Trabzonspor’un kollanıldığı algısını yaratmaya çalışanlar ligin ilk yarısında Trabzonspor’a verilmeyen penaltıları, rakip takımlara gösterilmeyen kırmızı kartları, VAR hakemlerine dahi başvurulmadan es geçilen pozisyonları hiç konuşmadılar. Trabzonspor’u sahada durduramayacaklarını anlayıp oyunu saha dışına çekmeye çalışanların Trabzonspor’u durdurma çabaları işe yaramayacaktır. Kimse Trabzonspor’a saldırarak kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışmasın. Bir kez daha söylüyorum; Trabzonluların ekmeği helaldir, yenir; ama hakkı asla yenemez! Buna izin vermeyiz.”

İSTATİSTİKLER YALAN SÖYLEMEZ

“Bir maç eksiğimiz olmasına rağmen lig lideriyiz.

Ligin en çok galibiyeti olan takımı, en çok gol atan takımı, en yüksek averaja sahip olan takımı Trabzonspor’dur.

İstatistikler de Trabzonspor’un başarılı bir sezon geçirdiğini onaylıyor ve 8. şampiyonluğumuza işaret ediyor.”

KİMSEDEN AYRICALIK BEKLEMİYORUZ

“Trabzonspor çok büyük bir camiadır. Bizler Trabzonsporlular olarak, kimseden bir ayrıcalık beklemiyoruz. Her zaman, her platformda temiz futbol için mücadele ettik. Futbolumuzun içine yuvalanmış kirli yapılara ve bozuk düzene hiçbir zaman boyun eğmedik.

Alın terimiz ve emeğimizle kazanacağımız, anamızın ak sütü gibi helal bir şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Kötü niyetli kirli eller boşuna uğraşmasın Trabzonspor leke tutmaz.”

TARAFTARA ÇAĞRI: ASIN BAYRAKLARI

“Taraftarımızın içi rahat olsun. Omuz omuza, yan yana, biz bize kenetlenelim. Kim ne derse desin kulak asmayalım. Kimse bizi yolumuzdan döndüremez. Gelin, evlerimizi, iş yerlerimizi, sokaklarımızı Trabzonspor bayraklarıyla donatalım, Cemil Usta Sezonu şampiyonluğuna hep birlikte coşkuyla yürüyelim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here