TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AKP Hükümeti’nin “Taşeronu bitirdik” sözlerini hatırlatarak “Bununla övünüyorlar ama taşerondan kadroya geçen işçiler, taşeronu aratmayan uygulamalar nedeniyle daha büyük haksızlıklar yaşamaya devam ediyor” dedi.

AKP’nin 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle taşerondan işçi kadrosuna aldığı yaklaşık 900 bin işçinin haklarının gasp edildiğini de belirten CHP’li Kaya, şunları söyledi:

“Anayasa’mızın verdiği toplu sözleşme ve sendika hakları ellerinden alınan, 2018-2019 yıllarında enflasyon farkları ödenmeyen, yan yana çalıştığı memur ve işçilerin çok altında maaş alan, 31 Ekim 2020’ye kadar sadece yüzde 4 zam ile yetinmeleri istenen bu işçilerimizin ve ailelerinin artık dayanacak gücü ve sabrı kalmamıştır. Mecliste ve kamuda omuz omuza çalıştığımız, devletimize hizmet eden bu kardeşlerimizin enflasyon farkları ve maaş zamları neden verilmiyor? Bu işçilerimizin haklarının verilmesini ve toplu iş sözleşmeli ve sendikalı işçi olmalarının sağlanmasını talep ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here