TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak yanıtlanması için;

            Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. 6.11.2019

     Ahmet KAYA
Trabzon Milletvekili

İlimiz Trabzon’un Ortahisar İlçesi Kavakmeydan Mahallesindeki Millet Bahçesi içerİsinde yapılması planlanan Yavuz Selim Futbol Sahası’ndaki imalatlarla ilgili düşünce ve talepler yoğun olarak bizlere ve yetkili mercilere iletilmektedir.

Trabzon için olmazsa olmaz nitelikteki bu öneri ve taleplerin inşaatın projesini yürüten TOKİ yöneticileri tarafından önemle dikkate alınmasını temenni ediyor,  aşağıdaki sorularımızın yazılı olarak cevaplanmasını rica ediyorum.

  1. Yavuz Selim Sahası’nın yapılması düşünülen futbol sahası,
  2. Trabzon Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Trabzon’un diğer spor bileşenlerinin talepleri dikkate alınarak, nizami saha ölçülerine göre yapılacak mıdır? Projede çizgi dışı 3 metrelik boşluk bırakılacak mıdır?Bu sahada yılda yaklaşık 450 müsabaka yapılacağı ve zeminin sentetik çim olmasının maliyet açısından bir yük getirmeyeceği dikkate alınarak, saha zeminin sentetik çim olması düşünülmekte midir?
  3. Tuvaletler, pisuvarlar, lavabolar, duş yerleri ve soyunma odalarına ilişkin yer ve büyüklük planlamalarında, buraları kullanacak olan kulüplerden görüş alınması düşünülmekte midir?
  4. Bölgedeki gençlerin, akşam okul çıkışında idman yapabilmeleri için projeye aydınlatma eklenmesi, ya da daha sonrasında yapılabilmesi için gerekli elektrik altyapısının eklenmesi düşünülmekte midir?
  5. Sahanın dışına tel örgü yapılması düşünülmekte midir?
  6. Millet Bahçesi’nde zaman geçirecek ve buradaki müsabakaları izleyecekler vatandaşlarımız için erkek ve bayan tuvaletleri yapılacak mıdır?
  7. 38 kulübümüzün soyunma odaları yıkıldığı için, bodrum katta yapılacak otopark içerisinde sporcu ve idman malzemelerinin konulabilmesine uygun bir oda planlanmakta mıdır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here