CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, her çocuğun ilk rehberi, ilk öğretmeni, ilk dayanağı annelerin en kıymetli varlıklar olduğunu ifade ederek anneliğin dünyadaki en yüce duygu olduğunu söyledi. Kaya, “Kaç yaşında olursak olalım, annelerimizin yanında hepimiz çocuk gibiyiz. Anne öğretmendir, anne yardır, Annelerin yüzünün güldüğü yerde huzur vardır, mutluluk vardır, refah vardır, hayat vardır. Tüm fedakâr annelerimizin ellerinden öpüyor, bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum” dedi.

ANNELİK EN YÜCE DUYGULARDANDIR

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Anneler günü için bir mesaj yayınlayarak şunları söyledi: “Annelik duygusu yeryüzündeki en yüce duygulardan biridir. Evladını koruyup kollamak, onun topluma faydalı bir insan olarak yetişmesini sağlamak, ona mutlu bir gelecek sağlamak, evladının hiçbir şeyini eksik bırakmamak tüm annelerimizin ortak hayalidir. Annelerimizin bu isteklerini gerçekleştirebildiği bir Türkiye, mutlu ve huzurlu yuvalara sahip annelerin yüzünün güldüğü bir Türkiye diliyorum, bunun için çalışıyoruz. Hiçbir annenin Evladının geleceğinden endişe duymaması lazım. Bunu sağlamak siyasetin başlıca görevlerinden biridir. Çocuklarına iyi ahlakı, insanlığı, vicdanı öğreten, dürüst ve onurlu yaşamayı öğreten annelerimiz sadece çocuklarını değil toplumlarımızın da güzel geleceğinin güvencesidir.”

BİR ANNENİN EVLADI BİR MİLLETE IŞIK OLUR

“Annelerimiz, yetiştirip büyüttüğü evlatlarıyla, kendi tarihlerini yazarlar. Yazdıkları tarih bir millete ışık olabilir. Bunun yegâne örneği ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımdır. Bunun yegâne örneği şehit annelerimizdir. Bunun yegâne örneği sağlık çalışanlarımızın anneleridir. Başta Zübeyde Hanım olmak üzere vefat eden tüm annelerimizi rahmetle anıyorum. Başta kıymetli anacığım ve eşim olmak üzere yavrularının derdiyle dertlenen tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here