İstanbul Ümraniye’de bulunan ve Trabzonlu Bürokratlar ve İş Adamları Derneği tarafından 10 yıldır işletilen Trabzon Park’a AKP’li belediye tarafından el konulduğunu belirten CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Bir an önce bu yanlıştan dönülmelidir” dedi.

Konuya ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir konuşma yapan CHP’li Kaya, mezbele haldeki alanın dernek tarafından 10 yıl önce Orman Bakanlığı’ndan kiralandığını ve buraya 5 milyon dolar yatırım yapıldığını hatırlattı.

Kaya şöyle devam etti:

“Trabzonlu Bürokratlar ve İş Adamları Derneği’mizin 10 yıl önce Orman Bakanlığı’ndan kiralayarak 5 milyon dolar yatırım ile İstanbul’un halka açık güzide mesire alanlarından biri haline getirdiği Trabzon Park’a AKP’li Ümraniye Belediyesi tarafından el konulmuştur.

Seçimden önce derneğimize yaptığı ziyarette “Kimse Trabzonspor bayrağını buradan indiremez” diyen AKP’li Ümraniye Belediye Başkanı’nın bu alanı, Trabzonluları yok sayarak ve hukuka aykırı bir şekilde ele geçirmeye çalışmasını asla kabul etmiyoruz.”

“BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİDİR”

Geçmişte bu parkın uyuşturucu, fuhuş ve kanunsuz işlerin merkezi haline geldiğini, derneğin çabalarıyla güzide bir tesis haline getirildiğini de vurgulayan CHP’li Kaya, şunları söyledi:

“Başıboş haldeki ormanlık alanın, derneğimizin gayretleriyle bugün kültürel amaçlarla kullanılan, güzide bir tesis haline dönüştürüldüğünü herkes biliyor. Ümraniye Belediye Başkanı, hukuksuz, maksatlı ve siyasi tutumundan vazgeçmeli; bir an önce bu yanlıştan dönmelidir. Trabzon Park, kirasını zamanında ödeyen ve ormana gözü gibi bakan Trabzonlu Bürokratlar ve İş Adamları Derneği’mize yeniden tahsis edilmelidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here