Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Muhtarlarımız, demokrasinin ve millete hizmetin temel taşıdır. Politikalarımızla muhtarlarımızın sorunlarını çözmeye talibiz.” dedi.

Trabzon Milletvekili Kaya, mesajında muhtarlık görevinin önemine vurgu yaparak, muhtarların sorunlarının çözümüne yönelik partisinin önerilerini sıraladı.

Kaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü mesajında şunları söyledi:

“Muhtarlık kurumu milletimizle devletimiz arasındaki ilk köprüdür, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelidir. Muhtarlarımız siyasi partilerden bağımsız olarak kendi isimleriyle seçime katılırlar ve her partiden insanın oylarıyla seçilirler. Sorumlu oldukları köy ve mahallelerdeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek kamu hizmetlerinin daha verimli ve etkin bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görev yaparlar.”

MUHTARLARIMIZ BİRLİĞİMİZİN VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR

“Muhtarlarımız siyasi amaçlara yönelik değil, toplumun ihtiyaçlarına göre çalışırlar ve ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenirler. Bu nedenle birer hizmet elçisi olan Muhtarlarımız aynı zamanda mahallelerimizin birliğinin ve beraberliğinin de teminatıdır. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek adına halkımızla birebir temas kuran ve yereldeki sorunları en iyi bilen kişiler olan muhtarlarımızla sürekli temas halindeyiz. Bu noktada siyasi görüşüne bakmadan tüm muhtarlarımızla birlik ve dayanışma içinde çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here