CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’na ilişkin bir mesaj yayınlayarak, “16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkan Mustafa Kemal ve arkadaşlarının yaktığı bağımsızlık ateşi hiç sönmedi, hiç sönmeyecek ve ilelebet yaşayacak.  İlk günkü inanç ve kararlılıkla yaşasın 19 Mayıs ruhu” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı ve tüm bayramlarımızı coşkuyla kutlamaya hasret kaldığımızı hatırlatarak 19 Mayıs’ın Türk Milletinin düşman işgaline karşı kutsal isyanı başlattığı gün olduğu ifade etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde atılan bu adımın bir milletin kaderini değiştirdiğine değinen Kaya, şunları söyledi:

19 MAYIS ONURDUR

“19 Mayıs umuttur, 19 Mayıs onurdur, emperyalizme karşı emsali görülmemiş bir direniştir. 19 Mayıs çaresizliğin, esaretin bittiği gündür. 19 Mayıs bu milletin yüz akı, dik başı, gururdan kabarmış göğsüdür. 19 Mayıs, bu toprakları bizlere vatan yapan ilk adımdır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk o nedenle ‘19 Mayıs benim doğum günüm’ demiştir. İşgal altındaki topraklar, yoksulluk ve çaresizlik içindeki bir milleti küllerinden doğuran kahraman, o tarihi güne doğum günüm diyerek bu günün kurtuluş ve bağımsızlık yolundaki önemini ortaya koymuştur. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bu inancı ve azmi bizim rehberimiz olmuştur. Türk Milletinin kara yazgısı bu rehber ile değişmiştir.”

102. YIL COŞKUSU

“Sadece Atamızın değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de doğduğu gün olan 19 Mayıs, Atamız tarafından Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmiş ve Türk Gençliğine armağan edilmiştir. Ulu Önderimiz Atatürk, ‘Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum’ derken Türk gençliğine olan güvenini de anlatmıştır. Bu tarihi sorumluluğun bilincindeki gençlerimiz hepimizin gururu ve umududur. Bu duygularla Milli bağımsızlığımızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyor, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını ve bu gururun 102. yılını coşkuyla kutluyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here