rbt

2 Ağustos 1967 tarihinde kurulan, Türk futbolunda Anadolu devrimini gerçekleştiren Trabzonspor’umuzun bugün 52. yaşını büyük gurur, onur ve tutkuyla kutluyoruz.

Yarım asırlık tarihine sığdırdığı şampiyonluklar, kupalar ve Avrupa’nın köklü kulüplerine karşı aldığı galibiyetler ile göğsümüzü kabartan Trabzonspor’umuz; zor şartlar içinde olunsa dahi inanç ve mücadeleyle başarıya ulaşmanın simgesi olmuştur.

Trabzonspor’u diğer kulüplerden farklı kılan özelliği ise ruhu ve kültürü olan yaşayan bir değer olmasıdır. Kemençeden tuluma, horondan kolbastıya, Karadeniz’in şivesini ve hırçın doğasını futbolla özdeşleştiren Trabzonspor, Trabzon’dan Türkiye’ye ve dünyaya yayılan bir “Karadeniz Fırtınası”na dönüşmüştür. Hiç şüphesiz Trabzonspor, Trabzon’a değer katan paha biçilemez bir markadır.

Amatör liglerde birbirlerine rakip olmalarına rağmen şehrin geleceği için bir araya gelerek Trabzonspor’u kuranlar aynı zamanda Trabzon için dayanışmayı ve birlikte mücadele verme ruhunu yaşatmışlardır. Bu ruh, bugün biz siyasetçilere ve yöneticilere de örnek olmalıdır.

Aynı ruhla bugün hem Trabzon’a hem de Trabzonspor’a sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Hakkı yense de, kupası verilmese de, Trabzonspor’umuz zeki, çevik ve ahlaklı sporcularıyla Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yolunda kararlı mücadelesini sürdürecektir.

İnanıyorum ki Trabzonspor’umuz, efsane kaptanı Cemil Usta’nın isminin verildiği 2019-2020 sezonunda da şampiyonluğa koşacak, büyük başarılara imza atacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle kuruluşunun 52. yıl dönümünde Trabzonspor’umuzun başarılarının artarak devam etmesini diliyor; üyesi olmaktan onur duyduğum camiamıza sevgi ve saygılar sunuyorum.

Ahmet KAYA
CHP Trabzon Milletvekili

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here