Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Corona Virüsü nedeniyle günlerdir Türkmenistan-İran sınırında sağlıksız ve kötü koşullarda bekletilen 800’e yakın tır şoförünün bir an önce evlerine dönebilmeleri için yetkilileri göreve çağırdı.

Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın Genel Kurul’da yaptığı konuşma şu şekilde:

“Türkmenistan Hükûmeti, corona virüsü sebebiyle İran’la olan sınır kapılarını kapatmıştır. Bu nedenle, Türkmenistan ve Özbekistan gibi ülkelere yük getiren ve aralarında Trabzonlu hemşehrilerimin de bulunduğu 800’e yakın tır şoförümüz İran sınırında suyu, lavabosu, banyosu, lokantası dahi olmayan bir alanda zorla bekletilmektedir. Sağlıksız ve kötü koşullarda bekletilen ve ne kadar daha bekletileceklerini bilemeyen tır şoförlerimizin “Kimseyi bırakmıyorlar, resmen esaret altındayız, artık tükendik. Burada hasta olmaktan korkuyoruz, bir an önce evimize, çocuklarımıza kavuşmak istiyoruz. Muhatap bulamıyoruz, birileri sesimizi duysun.” feryatları bizlere ulaşmıştır.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Karadeniz Bölge Yönetim Kurulu üyesi arkadaşımız, tır şoförü yakınlarının endişe içinde olduklarını ve devletimizin Türk şoförüne sahip çıkması gerektiğini ifade etmiştir. Tır şoförlerimizin bir an önce ve sağlıklı bir şekilde evlerine dönebilmeleri için yetkililerin vakit kaybetmeden devreye girmesini talep ediyoruz. Teşekkür ediyorum. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here